آموزش تنظیمات و قطع صدای سیری

آموزش تنظیمات و قطع صدای سیری

آموزش تنظیمات و قطع صدای سیری

حتما شده است که بعضی از موارد در نیمه های شب یا در مکان ساکتی قصد استفاده از سیری را داشته اید و به خیال اینکه دیوایس را سایلنت کرده اید، دکمه‌ی هوم را فشار داده اید؛ در این زمان بوده است که صدای گوش خراش و آزار دهنده‌ای را شنیده اید که از شما میپرسد: چه کمکی میتواند به شما بکند

 اپل در آی او اس ۹ این مشکل را برطرف کرده است و این امکان را به کاربر داده است که به اختیار خود تصمیم بگیرد که در زمان سایلنت بودن دیوایس، آیا میخواهد صدای سیری را بشنود یا خیر. برای تغییر نوع پاسخگویی سیری در زمان های مختلف کافی است مراحل زیر را طی کنید:

نحوه‌ی غیرفعال کردن صدای سیری نسبت به میزان صدای دیوایس

ابتدا نرم افزار Settings را باز کنید (دیوایس تان باید دارای آی او اس ۹٫۰ و بالاتر باشد)

حالا به ترتیب مسیر General → Siri → Voice Feedback را طی کنید تا به بخش تغییر صدای سیری برسید:

حالا از بین سه گزینه، گزینه‌ی Control with Ring Switch را انتخاب کنید تا فعال شود:

از این پس اگر دیوایس تان در حالت سایلنت باشد (چه با دکمه‌ی فیزیکی سایلنت و چه در زمانی که صدا را تا آخر کم کرده‌اید)، دیگر صدای سیری را نخواهید شنید و میتوانید در حالت بیصدا از آن استفاده کنید.

البته هروقت خواستید همان حالت قبلی را تنظیم کنید، کافی است گزینه‌ی Always On را انتخاب کنید تا صدای سیری همواره پخش شود. با فعال کردن گزینه‌ی Hands-Free Only نیز صدای سیری تنها زمانی پخش خواهد شد که هندزفری یا هدست بلوتوثی به دیوایس وصل باشد؛ یا در زمانی که از طریق قابلیت Hey Siri، سیری را فرا خوانده باشید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *