مدیریت پروژه

مدیریت پروژه

امروزه مدیریت هر پروژه فنی خصوصا پروژه های وب در واقع ترکیبی از تخصص فنی و فن مدیریت است و این دو در یک فرد و یا حتی یک تیم و شرکت به راحتی جمع نمی شود .چه بسیار ایده های بکر و ممتاز که تنها به علت عدم مدیریت در اجرا با شکست مواجه شده اند و چه بسیار ایده های نه چندان بکر که به علت مدیریت خوب پروژه ، تبدیل به موفقیتی مثال زدنی شده اند . یک مدیر پروژه وب می بایست بتواند با مدیریت هنری بر واحد گرافیک ، با مدیریت ادبی – اجتماعی بر واحد تولید محتوا ، با مدیریت فنی بر واحد برنامه نویسی و بالاخره با مدیریت ترکیبی بر همکاری این واحدها با هم نظارت کند . ما با ارائه سرویس های زیر انجام این مهم را میسر و تسهیل نموده ایم .

مدیریت پروژه بر اساس آخرین استانداردهای مدیریت پروژه وب

در این سرویس ، صرف نظر از اینکه آرسام اندیش مجری پروژه باشد یا نه ، این شرکت مدیریت پروژه را عهده دار شده و با تشکیل واحدهای تشکیلاتی شامل : تیم تجزیه و تحلیل ، تیم برنامه نویسی ، تیم گرافیک و تیم تولید محتوا ابتدا پروژه را امکان سنجی کرده ، زمان و نیروی انسانی و طبیعتاً هزینه لازم برای انجام آن را تخمین می زند . پس از آن اقدام به تجزیه و تحلیل بر اساس متدولوژِی RUP – Rational Unified Process به تعیین تعاریف و اهداف پروژه پرداخته ، نمودارهای هفتگانه UML – Unified Modeling Language آن را ترسیم می نماید . سپس بانک های اطلاعاتی را تعریف و سازماندهی خواهد کرد . و همزمان با برنامه نویسی پروژه بر روند تولید عناصر گرافیکی سایت و تولید محتوای سایت نظارت خواهد نمود. در انتها پس از اتمام پروژه ، فرایند پیاده سازی اولیه / آزمایشی ، تست و رفع خطا را منطبق با آخرین استانداردهای تست وب دنیا اعمال نموده ، پروژه را طی یک سیکل فنی تخصصی رسماً به اتمام خواهد رسانید. در تمامی طول پروژه مستندات آن تا سطح جزئی ترین آنها تهیه و تنظیم شده و نهایتاً با تحویل پروژه ، به مدیران سایت ارائه خواهد شد.

نظارت بر حسن اجرای پروژه های وب

در صورتیکه تنها وظیفه نظارت بر پروژه وب به آرسام اندیش سپرده شود ، این شرکت مطابق با استانداردهای وب در هر مرحله از فرایند وب بر آن نظارت کرده ، گزارش جامع خود را به مدیران سایت تسلیم خواهد نمود. و در انتها بر اساس ملاک ها و معیارهایی از قبیل میزان انطباق مراحل تولید نرم افزار بر اساس متدولوژی rup ، میزان انطباق سایت حاصل با استانداردهای جهانی وب منتشره کنسرسیوم جهانی وب w3c – The World Wide Web Consortium ، سنجش میزان بهینگی نرم افزار برای نمایاندن محتوایش به موتورهای جستجو ، آمارگیری و نظرسنجی میزان جذابیت ، کارایی ، فخامت سایت و محتوای آن از دید کاربران نهایی ، سرعت لود صفحات ، کیفیت هاست استفاده شده ، کیفیت سرویس های جانبی شرکت طراح و … ، پروژه را تایید یا رد خواهد کرد .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *