نصب ویندوز به کمک بوت کمپ

نصب ویندوز به کمک بوت کمپ

نصب ویندوز به کمک بوت کمپ در OS X El Capitan

از روز عرضه‌ی OS X El Capitan، وبسایت‌ها و کاربران به طور دقیق درحال بررسی نسخه‌ی جدید OS X هستند تا تغییرات ریز و درشت مختلف را شناسایی کنند. یکی از این تغییرات که نخستین بار توسط شرکت ساخت اپلیکیشن Two Canos شناسایی شده است، قابلیتی جدید در اپلیکیشن بوت‌کمپ است.

بوت‌کمپ نام ابزاری است که اپل آن را برای کمک به نصب ویندوز، روی کامپیوترهای مک قرار داده است. پیش از این برای نصب ویندوز در کنار مک به کمک بوت‌کمپ، نیاز بود که از دیسک فلش USB مجهز به ویندوز کمک گرفته شود. اما در OS X El Capitan، لزومی به استفاده از دیسک جانبی نیست. امروز حتی دیسک‌ها نیز به کمک یک فایل ایمیج ISO ساخته می‌شوند. بنابراین چه نیازی است که فایل ISO دانلودشده را تبدیل به یک دیسک بوتیبل کرد و دوباره از طریق آن وارد عمل شد؟ اپل این موضوع را درک کرده و در بوت‌کمپ OS X El Capitan، امکان نصب ویندوز تنها با ایمیج ISO این سیستم عامل را تعبیه کرده است.

در این روش مکتان دو پارتیشن جدید برای نصب ویندوز خواهد ساخت. یک پارتیشن برای نصب ویندوز و یک پارتیشن کم‌حجم‌تر به نام OSXRESERVED برای کپی‌کردن فایل‌های نصب ویندوز از ایمیج ISO. پارتیشن OSXRESERVED همان درایوی است که جایگزین فلش مموری می‌شود و نصب از روی آن انجام می‌یگیرد.

نکته‌ی مهم در مورد این قابلیت جدید آن است که تنها روی مدل‌های خاصی از مک می‌توان از آن استفاده کرد. لیست مک‌های پشتیبانی‌شده به شرح زیر است:

Mac Pro

Macbook Air 13 inch

Macbook Air 11 inch

Macbook Pro Retina 13 inch

Macbook Pro Retina 15 inch

و مدلهای زیرهمچنان نیاز به فلش مموری دارند:

iMac 21.5 inch

iMac 27 inch

Macbook Pro 13 inch غیررتینا

Macbook 12 inch Retina

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *