انتقال دامین

انتقال دامین

نحوه انتقال دامین از یک Registrar به یک Registrar دیگر:‪

قبل از اقدام شما می بایست موارد زیر را رعایت نمایید : مطابق با قوانین ICANN می بایست حداقل 60 روز از ثبت و یا انتقال دامین به شرکت ثبت کننده فعلی گذشته باشد. مطابق با قوانین ICANN می بایست حداقل یک روز تا تاریخ انقضا دامین فرصت باقی مانده باشد. با شرکت ثبت کننده فعلی دامین خود تماس حاصل نمایید تا دامین شما را unlock کند و همچنین کد authorization را دریافت نمایید. کنترل نمایید که به ایمیل administrator دامین خود دسترسی داشته باشید و ایمیل فعال باشد. سپس با تماس با بخش فروش آرسام اندیش و یا از طریق کنترل پنل نسبت به درخواست برای انتقال دامین به آرسام اندیش اقدام نمایید.
ادامه مراحل به شرح زیر است:

آرسام اندیش در خواست انتقال دامین را برای registrar شما می فرستد. Registrar شما نامه ای را به ایمیل administrator دامین شما برای تایید این انتقال ارسال می کند که شما می بایست مطابق با دستور العمل ذکر شده در آن ایمیل اقدام نمایید. کل مراحل فوق 5 تا 10 روز به طول می انجامد. پس از انتقال کامل دامین ، شما از طریق کنترل پنل آرسام اندیش می توانید دامین را مدیریت نمایید.
نحوه انتفال دامین از Onlinenic.com:

برای انتفال دامین ای که قبلا توسط هر شرکتی در onlinenic.com به ثبت رسیده است . با شرکت ثبت کننده دامین خود تماس حاصل نمایید و از آنها بخواهید تا دامین شما را به Reseller ID آرسام اندیش انتقال دهند. پس از انتقال دامین توسط شرکت ثبت کننده فعلی دامین خود، تنها 5 روز فرصت دارید تا بخش فروش آرسام اندیش را برای تکمیل عملیات انتقال مطلع نمایید. دامین پس از تایید آرسام اندیش به کنترل پنل شما افزوده خواهد شد.
تغییر Name Server:

علاوه بر انتقال کامل دامین به آرسام اندیش ، جهت استفاده از سرویس های آرسام اندیش شما می توانید تنها name server های دامین خود را به آرسام اندیش تغییر دهید . در این صورت کنترل دامین شما بدست شرکت ثبت کننده دامین شماست و شما می بایست برای تمدید از طریق شرکت ثبت کننده دامین اقدام نمایید. برای این منظور name server های دامین خود را با توجه به هاست خریداری شده تنظیم نمایید.

ذکر مجدد این نکته لازم است که در این حالت امکان مدیریت از طریق کنترل پنل آرسام اندیش و بهرمندی از مزایای ثبت دامین آرسام اندیش برای دامین شما امکان پذیر نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *