قبل از اینکه آیفونتان درون آب بیافتد

قبل از اینکه آیفونتان درون آب بیافتد

قبل از اینکه آیفونتان درون آب بیافتد , این مطلب را بخوانید.

 

در این آموزش قصد داریم تا نکاتی را گوش زد کنیم تا زمانیکه گوشیتان درون آب افتاد , بدانید چگونه به بهترین روش از آن مراقبت کنید تا کمترین آسیب به آن برسد.

  • آیفون را سریعا از آب بیرون آورید (حتی یک ثانیه هم اینکار را زودتر انجام دهید بهتر است)

  • بلافاصله گوشی را خاموش کنید .

  • اگر چنانچه بامپر , کیس , روکش و یا هر چیز دیگری به آیفونتان متصل است ,  آنها را جدا کنید تا رطوبت در بدنه نماند .

  • با هر پارچه ای که دم دستتان بود , بلافاصله آیفون را خشک کنید . دقت کنید به دکمه های گوشی , به دکمه خاموش روشن و مهمترین قسمت جک هدفون گوشی که باید کاملا خشک شود.

  • جک هدفون را با یک گوش پاک کن هم میتوانید تمیز کنید.

کارهای اولیه را انجام دادید . حال به ادامه آموزش میپردازیم.

یک نایلون زیپ دار با برنج درشت مانند شکل زیر درست کنید و بین ۳۶ ساعت تا ۴۸ ساعت گوشی را در حالت خاموش درون آن قرار دهید. دقت کنید و حواستان باشد که گوشی به هیچ عنوان نباید تا زمانی که درون نایلون زیپ دار است روشن شود.

 

 چنانچه آیفون درون آب معمولی افتاده باشد درصد احتمال نجات آن بسیار بیشتر خواهد بود. چای , قهوه و حتی آب دریا به دلیل داشتن املاح بیشتر نسبت به آب معمولی و در نتیجه خورنده تر بودن آن ها احتمال نجات آیفون را کاهش میدهد. با این حال شما تلاش خودتان را انجام دهید.

عکسی که در زیر مشاهده میکنید در سایت اپل منتشر شده است و حاکی از این است که قسمت هایی که نشان داده شده است دارای سنسور و حساسیت نسبت به آب هستند و چنانچه رنگ آنها قرمز شده بود , در آب خوردگی دچار مشکل شده اند.

 

چنانچه از روش بالا نتوانستید آیفون را نجات دهید و یا اینکه قسمتی از گوشی دچار آسیب دیده گی شده بود به بخش فنی شرکت انفورماتیک آرسام اندیش مراجعه کنید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *